2020

Orest ja Jaana Kormašovi näitus
"Ja silmad näevad"
Nelja Nurga Galeriis (Kärdla)

Avatud 6.–28.03. 2020

Jaana tõlgendab oma keraamilist loomisprotsessi:

"Enne veel, kui käed saviseks teen, vaatan taevasse ja metsapoole. Minu energia tuleb sealt. Ka materjalid peavad olema karged, isegi robustsed, siis sünnivad õiged asjad.
Usun, et hing on värviline. Seal on merede sinist, sooja liiva kulda ja armastuse purpurit. Hing heliseb, kui astud üle härmas aasa. Ja silmad näevad..."

Oresti maalide sünnilugu:

"Muljed, mis tekivad midagi uut nähes ja kogedes, kipuvad õige ruttu tuhmuma uute muljete tulva all. Ei ole jõudnud veel mõtestada mind võlunud hetke, kui uus kihistus matab eelmise. See pidev ülesöömise tunne vajab natuke aega ja rahu, et seedida nähtut ja kui seda aega ei leia, jäävad minusse pooleliolevad teod, mis nagu mõttedki, ootavad ja otsivad lõpetamist, lahendust.

Nende maalidega ma justkui kustutan ammuaegset võlga, sest olen alati soovinud kuidagi läbi töötada mälupilte, mis on tekkinud siin-seal, kuid mis on mingil põhjusel olnud olulised. Valik võib tunduda juhuslik, siin on pildikesi Tuneesiast, Gruusiast, Walesist, Venemaalt ja Eestist. Kuid neid töid seob õhu ja valguse teema, mida erinevates kohtades olen tajunud hoopis teistsugusena. Jah, valgus on triviaalne mõiste, sest omamoodi tegeleb kogu maalikunst valgusega, samas olen veendunud selle teema ammendamatuses, mis annab ka nendele töödele mingisuguse õigustuse."

2018

2017

2016

2015

Keraamika kui maal

Natalia Kuhi näitus MÄSU galeriis Tallinnas.
Artikkel ilmus algselt ajalehes Hiiu Leht 02.09.2016
Loe artiklit FaceBook'is