2024. aasta teod

 • Aprill – Aknad II projekt, toetas Kohaliku omaalgatuse programm.

Me saime pai. Ja me oleme väga tänulikud. Aitäh Hiiumaa vallavalitsus ja Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp. Aga eriti suure, pika ja sooja pai teeme ise oma pundile, sest iga üks äraldi poleks selle suure asjaga hakkama saanud. Elagu Mardilaat! Elagu Hiiumaa Käsitööselts!

Saime teisegi pai. Ja me oleme loomulikult väga tänulikud. Aitäh Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Elagu Mardilaat! Elagu Hiiumaa Käsitööselts!

2023. aasta teod

Liikmeid aasta lõpu seisuga 134
Neist ettevõtjaid 42

JAANUAR
25.01.2023 – Projekt - Meistrite Maja elektriarvete tasumise toetus - Hiiumaa Vald
30.01.2023 – Alustasime koostööd R-Kioskiga Hiiumaa praamidel käsitöö müümiseks

VEEBRUAR
14.02.2023 – esitasime kandidaadina Kadi Kiiveri Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi uude koosseisu

MÄRTS
11.03.2023 – Sõleliste töötuba kodutütardele Emmastes - Irina Tammis

APRILL
01.04.2023 – Projekt aastasse 2024 - Aknad II - KOP

MAI
01.05.2023 – Hiiumaa turismimess
03.05.2023 – Projekt - Aknad I - KOP

JUUNI
01.06.2023 – Projekt - Meistrite Maja kahe ruumi siseseinte krohvimine - KOP
09.06.2023 – Sõleliste töötuba Palade lasteaia õpetajale - Irina Tammis
10.06.2023 – Vabrikuväljakul toimus Lastefestival ja Regina Jõeleht tegi Meistrite Maja juures kohvikut. Tiit Männamaa tegi võinoa töötuba.
10.06.2023 – Projekt - Vanade tapeetide teemaline koolitus - KULKA
22.06.2023 – Puuaugupiste töötuba Orjakus jaanipäeva maitsete laadal - Õie Laksberg ja Irina Tammis

JUULI
01.07.2023 – Alustasime koostööd Hiiumaa Tarbijate Ühistu Käina kauplusega käsitöö müümiseks
07.07.2023 – Hiiumaad külastas Eesti Kultuuriseltside Ühendus ja nad kutsusid meid meie Seltsi tutvustama. Võtsime kaasa ka väikese väljapaneku Hiiumaa Käsitööd ja järgmisel päeval külastasid nad käsotöömaja Kärdlas.
15.07.2023 – Projekt - Suvine käsitöö- ja omatoodangu laat - KOP
19.07.2023 – Mihkli muuseumi villatööde päeval: villa sorteerimine, pesu, noppimine, kraasimine, ketramine - Tiia Niinemäe
19.07.2323 – alustasime koostööd Sõru muuseumiga ja andsime neile müüki käsitööd
22.07.2023 – Väike laat karavanide kokkutulekul Sõrul
26.07.2023 – 14.08.2023 – näitus “Külluseruum, rõivad ja ehted” Aet Reha ja Katariina Naarits, Eesti Käsitöö Majas Tallinnas
27-30.07.2023 – Hiiumaa Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suvelaager SPEKTER! - Tiit Männama tegi võnugade töötuba.
29.07.2023 – Kila-kola laat Vabrikuväljakul Kärdlas.

AUGUST
20-24.08.2023 – Sirje Eller ja Nele Eller osalesid Hiiumaa turismiklastri poolt korraldataval õppereisil Gotlandile. Reisi tulemusena on lootus edasiseks koostööks Gotlandiga.
26-27.08.2023 – ERKL mentorkoolitus - Liis Luhamaa, taimedega värvimine.
28.08.23 – külastasid Hiiumaad kolme väliskülalisega Kagu Kudujad ja tundsid huvi meie töötubade vastu.

SEPTEMBER
20.09.2023 – Esitasime Hiiumaa Valla kaasavasse eelarvesse taotluse Meistrite Maja köögi lae restaureerimiseks, mis kahjuks ei saanud rahvahääletusel piisavalt hääli.

OKTOOBER
01.10.2023 – Projekt aastasse 2024 - Aknad III - KOP
02.10.2023 – Projekt aastasse 2024 - Meistrite Maja värvimine - Muinsuskaitseamet
18.10.2023 – Sõleliste töötuba Palade raamatukogus Täiskasvanud Õppija Nädala raames - Irina Tammis

NOVEMBER
08-11.11.2023 – Osalesime 78 inimesega Tallinnas Mardilaadal, kus Hiiumaa oli seekord peakülaline.
29.11.2023 – Projekt - Majavammi tõrje ja majavammist kahjustatud põranda asemel uue ehitamine - Muinsuskaitseamet

DETSEMBER
08-09.12.2023 – Projekt - Talvine käsitöö- ja omatoodangu laat - KOP
14.12.2023 – Osalesime Tartu Ülikooli uurimisprojektis “Nutika ühiskonna avaram ümbermõtestamine: targa maalisuse koosloome vananeva elanikkonnaga piirkondades”
19.12.2023 – Puupodi meisterdamise töötuba 1. ja 2. klassile Käina koolis - Irina Tammis
23.12.2023 – 23 detsember saime Eesti Kultuurkapitalilt tunnustuspreemia kõrgetasemelise ülesastumise eest Mardliaadal.

Hiiuihuhooldus teeb igas kuus oma seebikojas 2–3 töötuba.

2022. aasta teod

 • Pitsinäitus Meistrite Majas
 • Kogu poes oleva kauba triipkoodidega varustamine ja kassaprogrammi sisestamine. Umbes 2000 erinevat toodet + kogused (ühte asja mitu tükki).
 • Jõudumööda e-poodi kauba lisamine. 2023. aasta suve alguseks on e-poes üleval üle 1100 toote.
 • Osalesime paljude Hiiumaa partneritega kolmeaastase projekti "Kestlik Pärand" koostamises. Paraku toetas PRIA seda vaid osaliselt ja vald ei näinud võimalust nii suures mahus panustada ning projekt jäi ära.
 • Soovisime Kila-Kola laata muuta palju suuremaks Pärandifestivaliks. Kuna aga meie taotlus jäi Rahvakultuuri sihtkapitalil joone alla, siis jäi see muudatus ära.
 • Planeerisime Pärandimalevat koostöös Hiiumaa Muuseumi ja Kärdla Noortekeskusega, aga loobusime lõpuks, kuna vallapoolne rahastusotsus tuli nii hilja, et selleks ajaks tuli leida juba teised lahendused.
 • Osalesime esimesel Hiiumaa turismimessil ja selle jaoks valmis meil seltsi flaier, mis on ka pärast messi laialdast kasutust leidnud. Eesmärgiks oli jõuda oma flaieriga kohtadesse kus turistid käivad, nt majutus ja tegevuskeskused, et sealt uusi külastuskohti otsides jõuaks saare külalised ka rohkem meieni.
 • Osalesime vallapoolse esindusega Kärdla sõpruslinnas Virolahtis, Klamila sadamas toimunud Soome rannakultuurifestivali Sõbralaadal ja tutvustasime meie käsitööd.
 • 2022. aastal külastasid meid esimest korda ametlikult Hiiumaa Arenduskeskuse ja Hiiumaa valla esindajad. Tutvustasime neile meie maja, tehtud töid, igapäevaelu rõõme-muresid ja edaspidi plaanis olevat. Vald pakkus meile lisaks rendile teist maja Vabrikuväljak 4, aga loobusime, kuna tingimused olid väga karmid. Kohesed nõutavad investeeringud ei olnud meie jaoks teostatavad, kuna sõltume projektitoetustest ega saa sellise kohustusega end siduda.
 • Alustasime ettevalmistustega koostööks R-kioskiga Hiiumaa praamidel.
 • Suvine käsitöö- ja omatoodangu laat koos moeetendusega "Hiiu Moodi". Kadi Kiiver tegi taimedega värvimise õpituba ja korraldas viipsigute näituse. Osalesid ka Hiiumaa Muuseum ja MTÜ Jääk ja Praak praktiliste töötubadega.
 • Kila-kola laat.
 • Täiskasvanud Õppija Nädala raames sai Kärdla raamatukogus läbi viidud kudumise õpituba.
 • Sügisel lõpetas Muinsuskaitseametilt toetuse saanud Maalingute restaureerimise OÜ seinamaalingu konserveerimise.
 • Osalesime Mardilaadal Saku Suurhallis, kus saime järgmiseks aastaks kutse olla Mardilaadal 2023 peakülaline, mis tähendab suurt tähelepanu ja silma paistmise võimalust Hiiumaale.
 • Novembris kutsus Hiiumaa Jahimeeste Seltsi esindaja meid osalema Ukrainasse sokkide saatmises. Kärdla noortekeskuse lapsed tegid meile ilusad kaunistatud kogumiskastid, mis olid välja pandud neljas kohas. Kogumise tulemusena saime Hiiumaa peale kokku 89 paari sokke, kolm paari sääriseid, ühed sussid ja lisaks veel kindaid ja mütse.
 • Hiiumaa kinnaste näitus Kärdla raamatukogus.
 • Talvine käsitöö- ja omatoodangu laat Kärdla Kultuurikeskuses.
 • Kaks seltsi liiget, Kadi Kiiver ja Irina Tammis, jõudsid oma käsitöö tegemistega Hiiu Lehe veergudele.
 • Läbi aasta on osa seltsi liikmeid teinud tellimusel töötube.

Meistrikojad ja koolitused – Liis Luhamaa indigoga lõnga värvimise mentorkoolitus.

Tähtsündmus – kõige tähtsamaks sündmuseks võime lugeda üle mitme aasta toimunud Talvist käsitöö- ja omatoodangu laata Kärdla kultuurikeskuses. Meie liikmed ja kohalik kogukond ootasid seda väga. Laat toimus oma varasemas headuses ja nii müüjad kui laada külastajad olid väga rõõmsad.

Koostööpartnerid – Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Hiiumaa Vald, Hiiumaa Muuseum, Hiiumaa Arenduskeskus Tuuru, Kärdla Ühisgümnaasium, Hiiumaa käsitööõpetajad, Hiiumaa käsitööettevõtjad, -külaseltsid, Hiiumaa sotsiaalkeskus jne

Suurt rõõmu saame tunda, et kõik planeeritud sündmused said toimuda. Tänu Meistrite Majja maakütte sisse saamisele on maja nüüdsest kasutuses läbi aasta. Rõõmustame meie koroona ajal loodud e-poe toimimise üle ja saame edaspidi seda arendada ja täiustada.

2021. aasta teod

 • Ainult Ilusad Asjad OÜ korraldas Suuremõisas Islandi ja Narva õpetajatele sõleliste töötoa. Külalised väisasid ka Meistrite Maja, oldi üllatunud ja tunnustati meid nii rikkaliku käsitöö valiku üle.
 • Toimusid kaks olulisemat laata, töötas Meistrite Maja pood ja e-pood.
 • Selts jätkas vaatamata keerulisele koroonaajale tööd, et Hiiumaa käsitöö areneks ja käsitööliste võimalused paraneks.
 • Korraldasime Kaisulelu konkursi, et täiendada kaisulelude valikut meie poes, aga lugesime selle läbikukkunuks, kuna laekus ainult kaks tööd, millest 1 ei vastanud tingimustele. Siiski on aasta jooksul tehtud ja poodi müüki toodud mitmeid kaisulelusid, nii et suurema eesmärgi siiski konkurss täitis.
 • Toimus suvine käsitöö- ja omatoodangu laat (KOP projekti rahastuse toel) ja selle kultuuriprogrammi raames ka „Hiiu Moodi“ (Kulka projektitoetuse toel) 11. korda.
 • Saime KOP projekti toega kassasüsteemid ja tänu edukale aastale pidime registreeruma käibemaksukohustuslaseks.
 • Osalesime virtuaalsel Mardilaadal.
 • Jätsime ära kõrgenenud koroonaohu tõttu Talvise käsitöö- ja omatoodangu laada, aga andsime inimestele võimaluse jõulukinke soetada Meistrite Majast ja e-poest.
 • Said lõpetatud mitmed maja ehitusega seotud pikad projektid ja kirjutatud järgmisse aastasse uusi projekte.
 • Seltsi liikmete algatusel osalesime mitmetes heategevusprojektides.
 • Aasta tegevusega jääme rahule, sest seltsi tegevus on jätkunud ja käsitöölised saavad tunda rõõmu käsitöö loomisest. Sel aastal ei toimunud koolitusi ja muid kokkusaamisi, et vältida haigestumise ohtu.

2020. aasta teod

2020. aastal keerutas koroona viirus seltsi tegevuse plaanidesse kõvasti kodaraid, aga olime paindlikud, positiivsed ja tulime toime. Lõpptulemusena osutus aasta meie jaoks vaat et seni parimaks.

Märtsi kuus, kui selgus, et aasta tuleb väga keeruline, hakkasime kodulehele oma e-poodi üles ehitama, avasime aprilli keskel ja suveks töötas see juba päris hästi. Kevadine Moeshow „Hiiu Moodi“ jäi piirangute tõttu kahjuks ära.

Suvelaada toimumiseks saime loa vaid nädal enne laata. Kohanesime kiirelt ürituse korraldamise uute nõudmistega. Laat oli väiksem, külastajaid vähem, kui tavaliselt, kuid hoolimata vihmast ning eelmisel õhtul üle Hiiumaa kokku korjatud telkidest võime laada lugeda kordaläinuks.

Suvi Hiiumaal oli tavalisest rahvarohkem ja ka meie poe müük koos e-poega kõiki unistusi ületav.

Toimus väikesemas mahus Kila-Kola laat.

Suvel saime positiivsed vastused Eesti Kultuurkapitalil ja kohalikult sihtkapitalilt osaliseks rahastuseks raamatule „Hiiumaa heegelpitsid“, mis algselt pidi ilmuma Mardilaadaks. Kuna Mardilaat muutus virtuaalseks ja trükikojas tekkis tehniline tõrge, ilmus raamat detsembri alguses.

Mardilaadaks olime Kulkale kirjutanud projekti transpordi ja laadapinna rendiks. Õnneks tuldi meile vastu ning saime projekti muuta kulutustele väikese tutvustusvideo tegemiseks.

Sügisel suunasime jõud maja ehituse järgmisesse etappi. Tänaseks on meil maja aastaringi soe, vesi ja valgus sees. E-pood töötas aasta lõpus uskumatutel tuuridel, mis tähandab, et selle loomine oli väga vajalik.

Otsustasime, et talvelaata senisel kujul kultuurikeskuses kindlasti korralda ei saa, mispeale tegi vald ettepaneku detsembris pidada jõuluturgu uuel keskväljakul. Vedasime selle vapralt läbi ja hiidlased said kinkidega varustatud. Müügid muidugi ei olnud võrreldavad jõululaadaga, aga nagu öeldakse, et raskel ajal on kärbes ka liha.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et koroona sundis meid riskima:

 • ehitasime 0-kapitaliga üles e-poe, mis tasus ennast kuhjaga ära.
 • ilmutasime osalise rahastusega raamatu "Hiiumaa heegelpitsid". Tõsi, tegijad saavad oma töötasu kätte laekuvast müügitulust ja jupikaupa, kuid seda riski võtmata ja tegijate nõusolekuta tasu hiljem saada, meil raamatut praegu ei oleks.

Saime õppetunni, et vahel risk õigustab ennast, aga selleks tuleb seljad kokku panna ja palju tööd teha.

2019

 • Jaanuar – ERM-i külastus.
 • Veebruar – Veebruar-august oli meil Meistrite Maja juures abiks kriminaalhooldaja järelvalve all ÜKT tunde tegev mees. Tänu tema panusele sai väga palju tehtud, eks olid omad raskused muidugi ka.
  09.02.19 ERKL volikogu Pärandihoidja auhindade üle andmine ja 90. juubel.
 • Märts – Olid kutsutud seltsist Elga Nõmm, Eero Nõmm, Sirje Eller, Anneli Tissari, Aire Tammsaar ja Aet Reha Rahvakunsti Liidu pärandikandjate tunnustamise üritusele Tallinnas.
  Esitasime Kultuurkapitali Maakondliku ekspertgrupi kandidaadiks Margit Kääramees.
 • Mai – Avasime poe Meistrite Majas, mis on avatud kuni 31. august.
  04.05.19. Teeme Ära talgud – hoovi kevadine koristus, Meistrite Maja koristus, poe kolimine ja avamine 06. mail.
  05.05.19. käsitöö moeshow "Hiiu Moodi"
  Seebikarbiralli Kärdlas Põllumäel.
  Sõlmisime SA Hiiumaa Muuseumid ühiste kavatsuste kokkuleppe „Hiiumaa vaimse pärandi edasikandmine käsitöös ja muudes toodetes“.
 • Juuni – Suvine käsitöö näitus Eckerö Posti- ja tollimajas Ahvenamaal. Näitus on põhjamaade saarte ühisprojekt – Bornholm/Taani, Gotland/Rootsi, Hiiumaa/Eesti ja Ahvenamaa/Soome – on saared, mida esindavad käsitööliidud igast piirkonnast. Näituse pealkirjaks on “Mere keskel - saarte käsitöö”.
  Rahvarõivaste tuulutamine Mihkli talumuuseumis.
 • Juuni-august oli Meistrite Majas abiks praktikant Haapsalu Kutsehariduskeskusest tekstiilikäsitöö erialalt.
  Meistrite Majale paigaldati metallist korstna müts.
 • Juuli – Suur Käsitöö- ja omatoodangu laat - Kärdlas Vabrikuväljakul. Seekord tegi Kadi Kiiver laadal taimedega näidisvärvimist. Kaasas oli tal palju näidiseid ja huvi oli suur. Samuti näitasid oma tööd Hiiumaa vigursaagijad ja ka nende juurde jagus palju huvilisi.
  Kila-Kola laat Kärdlas Vabrikuväljakul. Müügil oli valdavalt vanavara, käsitöö, kohalik toit ja käsitöötarvikud. Toimus kultuuriprogramm. Kohal oli 57 müüjat, nende hulgas 5 last, kellede kauplemiskogemust peame väga oluliseks.
 • September
  20.09.19 ERKL juhtide kool. 19. – 23. sept Hiiumaa käsitöö tutvustamine Küprosel Kohaliku toidu festivalil.
 • Oktoober – Täiskasvanud õppijate nädal, milles osalevad käsitöölised teevad töötubasid; toimuvad ka Käsitöökojad üle maa ja selle raames teevad käsitöölised töötubasid.
  ERKL ettevõtluspäev Avinurme puiduaidas.
  Toimus ERKL mentorkoolitus – Sandra Urvaku toodete pildistamise koolitus.
  Meistrite Majal valmisid katuse tuulekastid.
 • November – 7.–10.11.19 tutvustasime Hiiumaa käsitööd Mardilaadal.
 • Detsember – 13.–14.12.19 Talvine Käsitöö- ja omatoodangulaat Kärdla Kultuurikeskuses.

Läbi aasta teevad käsitöölised erinevaid õpitube huvilistele.
Suvel toimus Meistrite Majas kaks näitust „Vanaemade käsitöö näitus“ ja „Padjanäitus“.
Selts kirjutas 16 projekti erinevate ürituste läbi viimiseks ja Meistrite Maja renoveerimiseks.
Seoses seltsi 20. juubeliga alustas selts oma ajaloo kokku korjamist, mis seni on olnud erinevate liikmete ja kohtade vahel laiali, kuna seltsil pole olnud oma pesa.

Konkurss "Meri mu meri"
 • I koht – Järvi Kokla ja Elle Mets – kalahelkurid
 • II koht – Riine Latserus – torusallid
 • III koht – Stonefish – kalašokolaad
Konkurss "Hiiumaa Meene"
 • I koht – Iiukala Bänd – CD
 • II koht – Külvi Kummer – siiavaagen
 • III koht – Helen Lees – kala kõrvarõngad

2018

 • Jaanuar – kudusime Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks mütse ja salle üle Eesti asuvatele ausammastele. Meie mütsid ja sallid said lõpuks Tartus „Suudlevad tudengid“, Võrus „Kreutzwald“, „Haapsalus „Kalaga Poiss, Tallinnas, „Hämarik“, Paides „Hääletaja“, Tallinnas „Ernesaks“ ja Tartus „Kalevipoeg“ ja Pärnus „Koidula“
 • Jaan-mai – käib koos käsitööring "Kuduklubi-kolmapäeva klubi"
 • Veebruar – 10.02.18. osalesime ERKL volikogul ja Pärandihoidjate austamisel.
 • Märts – 23.03.18 osalesime konverentsil „Vaimne kultuuripärand Raplamaal“. Külastasime mõnede seltsi liikmetega Tartus ERMis näitust „Külatänavalt punasele vaibale“ ja vaatasime ka rahvariiete näitust
 • Aprill – Märtsis avastati meie majas seen, mis õnneks uuringute vastuse põhjal osutus lihtsalt hingamisteedele väga ohtlikuks, aga polnud majavamm ja aprillis toimusid majas seenealade lammutustööd, mille tulemusena õnnestus meil sellest ka jagu saada.
 • Mai–juuni – Irina Tammis, autorinäitus “Sõlelised” Mihkli talumuuseumis
 • 05.05.18 – Teeme Ära. Meistrite Maja hoovi kevadine koristus, majas hilisemate viimistuskihtide eemaldamine. Maja koristus ja poe kolimine ja avamine suveks.
 • 25.05.18 – Seebikarbiralli Kärdlas Põllumäel.
 • 26.05.18 – Käsitöö moeshow "Hiiu Moodi" Kärdla Kultuurikeskuses. Osales 13 käsitöölist uute toodete kollektsioonidega. Uusi tooteid oli esitlusel u 300.
 • Juuni – Oli meil Meistrite Majas avatud käsitööpood.
 • 11.06.18 algasid siseviimistlusuuringud, kus uuriti osaliselt säilinud suurt portsu vanu tapeete ja leiti ka paar seinamaalingut.
 • 28.06.18 alguses avasime Tuuru majas, meile külla tulnud Eesti100 lapitekkide näituse. Terve maja koridorid said tekke täis ja neid aitas meil üles panna kunstnik Valev Sein. Näitus sai rohke külastuse ja kiituste osaliseks ja siirdus pärast meie suvelaata edasi Suuremõisa lossi, kus oli veel vaadatav septembri alguseni.
 • Juuli – Oli avatud meie käsitöö pood Meistrite Majas. Juuli algusest alustasime koostööd Hiiumaa kriminaalhooldajaga ja üks noormees käib oma ükt tunde tegemas meie maja juures.
 • 14.07.18 – Suvine Käsitöö- ja omatoodangu laat toimus nagu Vabrikuväljakul ja laadale oli registreerunud 91 müüjat/teenuse pakkujat, mis on paljude aastate suurem arv.
 • 9.–14. juuli – "Noorseppade suvekool"
 • 22.07.18 – tegime koostöös Mihkli talumuuseumi ja Avatud talude päevaga, esimese Hiiumaa rahvarõivaste tuulutamise. Andsime infot ja nõu kohalike rahvariiete valmistamise ja hooldamise kohta. Õpetasime näpunööri tegemist, tutvustasime Hiiumaa rahvarõivaste tikandeid ja õpetasime Hiiu pitsi heegeldamist. Meil olid kaasas ja andsime nõu stiliseeritud riiete valmistamiseks, nt kuidas ära kasutada säilinud rahvarõivaste osasid. Kaasas olid meil näidised, kirjanduslik materjal, paljundasime inimestele mustreid. Huvi meie väljapaneku ja õpetuste kohta oli üllatavalt suur.
 • 28.07.18 – Kila-Kola laat Vabrikuväljakul. Laadal on müügis kõik mis inimestel kodudes seisma on jäänud, vanavara ja käsitöö (need kaks on omavahel tihedalt seotud), omatoodang ja aiasaadused. Sel aastal oli laadal soola ja pipratooside näitus. Laadal osales 48 müüjat/teenuse pakkujat.
 • August – avatud oli meie käsitöö pood Meistrite majas.
 • 02.08.18. külastas meid Rakvere Leaderi grupp. Saime kutse osaleda 2019 suvel põhjamaade saarte ühisprojektis käsitöö näitusel „Mere keskel – saarte käsitöö“ Ecerö Posti- ja tollimajas Ahvenamaal. Esialgses plaanis on saata u 10 meistri tööd.
 • 11.08.18. sai külastatud Hauka laata laatadega tutvumise eesmärgil.
 • September – Tellisime Meistrite Maja hoovi abihoonete plaani, mis sisaldas lisaks olemasolevale keldrile, kuuri, nõiakööki, sepikoda ja kuur-saal, mis on ette nähtud õue koolituste läbi viimiseks. Nt nõiaköögis saab teha kõiki toiduga, lõngade värvimisega jm koolitusi, siis kõrval asuvas hoones on piisavalt ruumi viia läbi koolitusi ja seminare vabas õhus. Samuti on tulevikus võimalik hoonet välja rentida nt sünnipäevade pidamiseks töötubadega.
  2017 liitusime projektiga „Eesti 100, kõigile 2018 sündivatele beebidele mütsid ja sokid“. Hiiumaa Haiglale sai vajalik ports mütse, salle ja kindaid üle antud juba detsembris, väiksemas mahus jätkasime kudumist Võru haigla toetuseks ja septembris saime ka nende aastaportsu täis ja üle antud.
  Saime aasta alguses Muinsuskaitseametilt toetust poole katuse ehitamis raha ulatuses ja septembris algas katuse ehitus. Teise poole ehituseks sai raha taodeldud kohalikult omavalitsuselt ja ootame vastust uue aasta alguses.
 • 12.09–15.09.18 – osalesime kahe liikmega ERKL õppereisil Venemaale.
 • 18.–29.09.18 –  Irina Tammis, autorinäitus “Sõlelised” Hellamaa raamatukogus
 • 21.09.18. ERKL juhtide kool Tallinnas.
 • Oktoober – saabusid siseviimistlusuuringute lõplikud vastused ja meie majas säilinud tapeedid ja maalingud osutusid veel põnevamateks, kui uurijad algselt arvasid.
 • 12.10.18. ettevõtluspäev Viljandimaal Monika Hint juures Koordikambris ja Viljandi käsitöökoja külastus.
 • 13.10.18 oli meil mentorkoolitus, mille viis läbi Maire Forsel, kelle koolituse teemadeks olid: käsitööettevõtlus, kui elatusallikas, oma hinna leidmine ja hinnakujundus, maksud ja kuidas nendega toime tulla, autoriõigused loomeettevõtluses. Koolitus oli väga huvitav ja soovitame ka kindlasti teistele.
  Alustas ehitaja meie maja katuse renoveerimisega ja lõpetas novembris.
 • 25.10.18 – Lääne-Eesti turismikonverents Suuremõisa lossis, kus meil paluti Hiiumaiste toodete miniExpo korraldamist. Viisime näitamisele 25 käsitöölise tooted.
  Täiskasvanud õppijate nädal, milles osalevad käsitöölised tegid töötubasid.
  Toimusid ka Käsitöökojad üle maa ja selle raames tegid käsitöölised töötubasid.
 • November – 8.–10.11.18 esindasime Hiiumaad Mardilaadal.
 • 14.11.18. kohtumine Võrus Vana-Võromaa käsitööseltsiga.
 • 16.11–7.12 – Irina Tammis, autorinäitus “Sõlelised” Nelja Nurga galeriis Kärdlas
 • Detsember – meil käisid külas Narva käsitöölised
 • 12.12.18 – Hiiumaa Käsitööseltsi 20 juubel
 • 14.–15.12.17 – Talvine Käsitöö- ja omatoodangulaat Kärdla Kultuurikeskuses, kus toimuvad ka uute toodete konkursid „Hiiumaa meene“ ja „Uus kingitus“.
 • Läksime vastukülaskäigule Narva käsitööliste juurde.
 • Läbi aasta tegid käsitöölised erinevaid õpitube huvilistele.

2017

 • Jaanuar – Liitusime projektiga „Eesti 100, kõgile 2018 sündivatele beebidele mütsid ja sokid“
 • jaan-mai – käib koos käsitööring "Kuduklubi"
 • jaan–juuni – Käsitööpood Tuuru Majas
 • 25 .01.17 – Hiiumaa Kultuuripärli autasustamine. Tänukirja ja tunnustuse sai seltsist Sirje Eller pikaajalise töö eest käsitöö edendamisel
 • Veebruar - 11.02.17- ERKL volikogu ja Pärandihoidja auhindade üleandmine
 • Märts - 14.03.15 - Tulest Tulnud aastateema seminar ERKL; 16.03.17 - Rahvarõivaseminar ERKL
 • Aprill - 08.04.17 - Käsitöö moeshow "Hiiu Moodi" Kärdla Kultuurikeskuses
 • Mai - 06.05.17 - Teeme Ära. Meistrite Maja hoovi kevadine koristus, majas hilisemate viimistuskihtide eemaldamine
 • 12–13.05.17 - XXII ERKL Käsitööpäevad Tõstamaal
 • 19.05.17 - Seebikarbiralli Kärdlas Põllumäel
 • 27.05.17 – Tuulekalafestivalil sai käidud käsitööga väljas
 • Juuni – Näitus Moeshow „Hiiu Moodi“
 • 16.06.17 – Meistrite Maja talgud. Käsitööliste tungivatel palvetel koristasime maja ehitusjääkidest, eemaldasime veel vanu põrandakatteid, koristasime maja ja kolisime poe Meistrite Majja.
 • Juuli – 01.07.17 – Sai käidud tutvumas antiigi laadaga Seidla mõisas Järvamaal, et tutvuda erinevate laatade korraldusega. Plaanis on jätkata erinevate laatadega tutvumisega, et parandada oma laatade korraldust; Meeste Näitus
 • 15.07.17 – Suur Käsitöö- ja omatoodangu laat Kärdlas Vabrikuväljakul; seppade töötuba
 • 10–15.07.17 – Noorseppade suvekool Kärdla Ühisgümnaasiumi sepikojas
 • 29.07.17 – Kila-Kola laat Kärdlas Vabrikuväljakul, sõrmkübarate näitusel kahe inimese kogudes pea 200 sõrmkübarat
 • August – Vigursaagimise kursus; näitus „Lastele ja lastega“
 • 5 august – Kohvikute päev välimüüki ei teinud, kuna oli hirmus vihmane ilm. Pood oli avatud
 • 12 august – Hauka laadaga tutvumine; Lestafestil käsitööd näitamas
 • Oktoober – Täiskasvanud õppijate nädal, milles osalevad käsitöölised tegid töötubasid; oktoobris - toimusid ka Käsitöökojad üle maa ja selle raames tegid käsitöölised töötubasid
 • okt-dets – toimusid veel mentorite koolitused, mida pakub meile Rahavakunsti ja Käsitööliit ja mis meie liikmed on välja valinud
 • November – 16.–19. nov – esindasime Hiiumaad Mardilaadal.
 • Detsember – 15.–16.12.17 – Talvine Käsitöö- ja omatoodangulaat Kärdla Kultuurikeskuses
 • 22.12.17 – Andsime Hiiumaa haiglale üle projektiga „Eesti 100, kõgile 2018 sündivatele beebidele mütsid ja sokid“ valmistatud esemed.
 • Läbi aasta tegid käsitöölised erinevaid õpitube huvilistele.

2016

 • 27. jaanuar – juhatuse koosolek.
 • Jaan-mai – Käis koos käsitööring "Kuduklubi". Kuduklubi tegi sel aastal väljasõite käsitööliste juurde. Toimusid seebi-, kreemi- ja klaasitöötoad.
 • 16. aprill – Moeshow "Hiiu Moodi".
 • 1. mai – taasavati Meistrite Majas meie käsitööpood.
 • 7. mai – Teeme Ära talgud Meistrite Maja juures. Sel aastal saime kogu hoovi peaaegu võsast vabastatud ja riisutud, mis andis hea võimaluse kasutada hoovi suvel nt kohvikutepäeval käsitööturuks.
 • 20. mai – "Seebikarbiralli", millest on kujunenud meeleolukas sündmus nii osavõtjatele, kui pealtvaatajatele.
 • 28. mai – tuulekala festival Kärdla Sadamas, kus olid müümas ka meie seltsi käsitöölised.
 • Mais toimus Meistrite Majas lapinäitus "Lõbus ja lapiline tükitöö".
 • Mais lõppes Kultuurikeskuse meene konkurss, mille tulemusena leiti sobivad meened.
 • 11. juuni – meie käsitöölised esindasid Hiiumaad Käsitööpäevadel Rakveres, kui olid ka Hiiumaa Jahimeeste kokkutulekul käsitööd müümas.
 • 25. juuni – võeti osa Kärdla kooli vilistlaste kokkutulekust käsitöö müügiga.
 • Juuni–sept oli Meistrite Majas näitus "Minu meri ja muud kalad".
 • 4.–10. juuli – Noorseppade suvekool ja kunstilaager Hiiumaa ning Läti lastele.
 • 8.–10. juuli – Eesti seppade suvepäevad.
 • 9. juuli – Suvine Käsitöö- ja omatoodangu laat.
 • 16. juuliks täitsid seltsi liikmed Loode-Hiiumaa külade päevade toetuseks loosikasti oma toodetega.
 • 23. juuli – Kila-Kola laat Kärdla sadamas, kus müüdi kõike, mis inimestel kodudest üle on jäänud: taimi, toitu, käsitööd, müüa-vahetada seisma jäänud materjale, jm.
 • 06. august – käsitööturg Kohvikutepäevade raames Meistrite Maja hoovis.
 • 13. august – Lestafest Kõrgessare sadamas, kus selts oli väljas mereteemaliste toodetega.
 • 17.–18. august – Vigursaagimise kursus Kärdla Põhikooli õuel.
 • Oktoobris toimus Täiskasvanud õppijate nädal, milles osalevad käsitöölised tegid töötubasid.
 • Oktoobris toimusid Käsitöökojad üle maa ja selle raames tegid käsitöölised töötubasid.
 • Oktoober–detsember – mentorite koolitused, mida pakub meie Rahavakunsti ja Käsitööliit ja mis meie liikmed on välja valinud.
 • Kuna oktoobris algas meie Meistrite Majas kaua oodatud remont, aga nõudlus meie käsitööliste toodete järgi on olemas ka talvel, rentisime kõrval asuvas Tuuru majas ruumid oma poele. Pood oli talvel avatud reedeti ja laupäeviti.
 • 10.–13. november – esindasime Hiiumaad Mardilaadal.
 • 3. detsember – õpetas seltrsi liige Tallinna tööõpetuse õpetajatele vasest sõle valmistamist.
 • 9.–10. detsember – Talvine Käsitöö- ja omatoodangulaat Kärdla Kultuurikeskuses.

2015

 • jaanuar –  Heliivika OÜ töötoad (5 tk) Tiina tantsulaagris – helkivate ripatsite-, käevõrude- ja krepppaberist rooside meisterdamine
 • 18. aprill – moeshow HIIU MOODI
 • aprill – Heliivika OÜ töötoad: pildraami kaunistamine, Käinas; helkivate ripatsite meisterdamine, Suursadamas
 • mai–september – avatud seltsi pood Meistrite Majas
 • 25. mai – Sadamalaat Kärdla sadamas. Käsitöö ja omatoodangu (sh toidukaup) müük
 • mai – Heliivika OÜ töötoad: käevõrude meisterdamine, polümeersavist võtmehoidjaripatsite voolimine, Kärdla Noortekeskuses
 • mai – Suure Liidu külaskäik
 • juuni – Anneli Tissari näitus SEINAST SEINA Meistrite Majas
 • juuli – näitus TRIIBULAINEL TULEVIKKU Meistrite Majas
 • alates juulist – Käsitööseltsi kodulehe täielik uuendamine ja arendus
 • 11. juuli – Suvine Käsitöö- ja Omatoodangulaat, laadal viidi läbi ka töötubasid
 • 20. juuli – “Hiiu toidu päev” Kärdla sadamas Muhu Väina regati ajal. “Grillfest”. Kohaliku toidu ja käsitöö müük.
 • 25. juuli – Kila-Kola laat
 • august – näitus HIIDLANE TIKIB Meistrite Majas
 • august – Anneli Tissari autoriehete näitus Soera Talumuuseumis
 • 01. august – käsitööturg Kohvikute päeva raames Meistrite Maja juures. Seltsi liikmed müüsid ka aiasaadusi ja küpsetisi
 • 20. august – Anneli Tissari kaltsurooside töötuba Soera Talumuuseumis
 • 12. oktoober – Heliivika OÜ töötuba TÕNi raames: pildiraami kaunistamine 
 • oktoober – Heliivika OÜ töötoad: karpide meisterdamine, Kärdlas Käsitööseltsi Kuduklubis; Jaapani köites märkmiku valmistamine, Käinas
 • 15. oktoober – sukapaela punumise töötuba Hellamaal TÕNi raames, juhendaja Irina Tammis
 • 25. oktoober – mentorkoolitus: PIIRKONDLIKU KÄSITÖÖTOOTE ARENDUS JA MÜÜGIPINNA KUJUNDUS, koolitaja Imbi Kruuv
 • 5.–8. november – XIX Mardilaat
 • 9. november – seltsi juhatuse koosolek
 • november – Heliivika OÜ töötuba: Jaapani köites märkmik, Käinas
 • 5.–6. detsember – mentorkoolitus – punutised ja kivide lõikamine. Koolitaja Margus Rebane
 • 11.–12. detsember – Talvine Käsitöö- ja Omatoodangu Laat Kärdla Kultuurikeskuses
 • 14. detsember – seltsi juhatuse koosolek
 • 17.–24. detsember – Jõulupood Kärdla Selveris
 • 17. detsember – EASi positiivne otsus toetada seltsi Meistrite Maja renoveerimist

2014

 • 17. jaanuar – Seltsi talvepidu
 • 8. veebruar – ERKL volikogul osalemine
 • jätkub – Rahvakultuuri keskuse projekt „Vähevanker Hiiumaa pilti“
 • 9. veebruar – Rahvakultuuri keskuse maakondliku tegevustoetuse taotlus
 • 20. märts – Juhatuse koosolek
 • 12. aprill – Käsitöötoodete moedemonstratsioon
 • 16. aprill – Juhatuse koosolek
 • 18. aprill – Meistrite Maja õue koristus
 • 3. mai – Teeme ära
 • 23. mai – Seebikarbi ralli
 • 24. mai – Sadamalaat
 • 26. mai – Juhatuse koosolek
 • 1. juuni – Anneli Tissari näituse avamine Soera Talumuuseumis
 • 12. juuni – Seltsi üldkoosolek
 • 14. juuni– Ülemaailmne kooskudumine
 • 14. juuni–1. nov – Käsitööpood Meistrite Majas
 • 08. juuli – Juhatuse koosolek
 • 07.–13. juuli – IV Noorseppade suvekool
 • 11.–13. juuli – MTÜ Eestimaa Seppade III suvepäevad Hiiumaal
 • 12. juuli – Käsitöö ja omatoodangu laat
 • 2. august – Kohvikute päeva turg Meistrite Maja õuel
 • 13.–14. august – Vigursaagimise koolitus
 • 3. september – Juhatuse koosolek
 • 13. september – Osalemine Botaanikaaia laadal
 • 14. september – Projekt EAS'le „Meistrite Maja renoveerimise I etapp“
 • 2. oktoober – Sussipesa avamine
 • 3. okt–01. nov – Meistrite näitus Meistrite Majas
 • 11. oktoober – Laupäevak Meistrite Maja õuel
 • 15.–27. oktoober – Käsitöökojad üle maa
 • 29. oktoober – Juhatuse koosolek
 • 6.–9. november – Mardilaadal osalemine Saku Suurhallis
 • 22. nov–28. dets – Vähevankri valmistamise koolitus
 • 22. november – Mentorkoolitus „Metallehistöö“, Andres Rattasepp
 • 12.–13. detsember – Käsitöö ja omatoodangu laat
 • detsember – Käsitöökonkurss „Uus kingitus“
 • 20. detsember – Mentorkoolitus „Toodete pildistamine“, Kadi Pajupuu
 • läbi aasta – kolmapäevane Kuduklubi

2013

 • 05. jaanuar – talgud „Meistrite majas“
 • 18. jaanuar – Haapsalu räti kursus - koolitus
 • 30. jaanuar – esitatud projekt LEADER'ile „Vähevankri valmistamise koolitus“
 • 30. jaanuar – esitatud projekt Rahvakultuuri Keskusele „Vähevanker Hiiumaa pilti“
 • 30. jaanuar – esitatud projekt LEADER'ile „Noorseppade IV suvekool“
 • 08. veebruar – seltsi „Talvepidu“ oma „Meistrite majas“
 • 15. veebruar – esitatud EAS'ile projekt „Meistrite maja renoveerimise I etapp“
 • 13. aprill – „Moeshow“ Rannapaargus
 • 04. mai – „Teeme ära“
 • 24. mai – Tehnikahuvilistele suunatud üritus „Seebikarbi ralli“
 • 27.mai–03. juuni – Maakondlik õpilastööde näitus
 • 17. juuni Seltsi üldkoosolek
 • 08.–14. juuli – „Noorseppade IV suvekool“ – koolitus õppivatele noortele
 • 13. juuli – Suur käsitöö- ja omatoodangu laat Kärdlas, Vabrikuväljakul
 • 12.–14.juuli – MTÜ Eesti seppade päevad Hiiumaal
 • 04. august – Käsitöö kirbuturg
 • 14.–15. august – Vigursaagimise koolitus
 • 23.–25. august – Seltsi õppereis Lõuna- Eestisse
 • 14. september – esitatud EAS'ile teine projekt „Meistrite maja renoveerimise I etapp“
 • 15. september – talgud „Meistrite majas“
 • 22. september – talgud „Meistrite majas“
 • 27. september – seltsi „Sügispidu“
 • oktoober – Hiiumaa Rohelise Märgi taaselustamine
 • 09. oktoober – tööd alustas igakolmapäevane „Padjaklubi“
 • 15.–25. oktoober – „Maavillane“ käsitöökojad Hiiumaal
 • 21.–27. oktoober – „Hiiu kandle valmistamise koolitus“
 • 01. november – mentorkoolitus „Kasetohu kursus“ - Andres Rattasepp
 • 02. november – mentorkoolitus „Näituse korraldamine“ - Kadi Pajupuu
 • 07.–10. november – Osalemine Mardilaadal Saku Suurhallis
 • 20.–21. detsember – XIII Käsitöö Jõululaat Kärdla kultuurikeskuses
 • 21. detsember – käsitöökonkursid Uus kingitus ja Hiiumaa meene
 • mai–juuli – LEADER projekt „Kärdla ÜG välisepikoja ehitamine “
 • veebruar–detsember – Rahvakultuuri Keskuse „Saarte pärimuse“ projekt „ Vähevanker Hiiumaa pilti“

2012

 • 03.–04. märts – koolitus: Puidu skulptuursed vormid
 • 14. aprill – käsitöötoodete moedemonstratsioon kohvikus Rannapaargu
 • 21. aprill – koolitus: Luu töötlemise töötuba
 • 27.–29. aprill – koolitus: Restaureerimise jätkukursus „Pehmemööbli polsterdamine“ 
 • 28. mai–05. juuni – maakondlik õpilastööde käsitöö ja kunsti näitus
 • 09.–15. juuli – Noorseppade III suvekool
 • 14. juuli – Suur käsitöö- ja omatoodangu laat Kärdlas Vabrikuväljakul
 • 13.–15.juuli – Eesti seppade päevad Hiiumaal
 • 05. august – käsitöö kirbuturg
 • 15.–16. august – koolitus: Vigursaagimine
 • 17.–31. oktoober – Taimest tulnud käsitöökojad Hiiumaal
 • 08.–11. november – Mardilaat Saku Suurhallis
 • 17. november – koolitus: Vilepilli valmistamine
 • 14.–15. detsember – XIII Käsitöö Jõululaat Kärdla Kultuurikeskuses
 • 15. detsember – käsitöökonkursid Uus kingitus ja Hiiumaa meene
 • jaan–august – LEADER projekt „Sepa töötingimuste parandamine“
 • jaan–dets – LEADER projekt „ Käsitöömaja renoveerimise projekteerimine“
 • veebruar-detsember – Muinsuskaitse projekt „Käsitöömaja katuse restaureerimine“
 • aprill-detsember – Hiiu mustrid kättesaadavaks kõigile

2011

 • aprill – Käsitöötoodete moedemonstratsioon kohvikus Rannapaargu
 • 16. juuli – Suur Käsitöö ja Omatoodangu Laat Kärdlas, Vabrikuväljakul
 • 15.–16. juuli Üleriigilised noorseppade päevad enne laata ja laada ajal
 • 17.–27. oktoober – Ehtekojad Hiiumaal
 • 10.–12. november – Osalemine Mardilaadal Saku Suurhallis
 • 19.–20. november – Osalemine Mardilaadal Helsingis
 • 30. november – Seminartöötuba "Lugudega asjad müügiks või muidu"
 • 16.–17. dets Käsitöö Jõululaat Kärdla kultuurikeskuses
 • Detsember – Käsitöökonkursid "Uus kingitus" ja "Hiiumaa meene"
 • Detsember – Logo ideekonkurss

Ehtekojad Hiiumaal 17.–27. oktoober

 • Kaili Saarna „Vilditud ehted“ 14. oktoober, kell 18 Käina Päevakeskuses
 • Jaana Omann „Savist ehted“ 17. oktoober, kell 17–19 Suuremõisa Noortekeskuse savikojas
 • Siret Lahemaa „Kõlavöö ja näpunöör“ 20. oktoober, kell 18 Lauka Põhikooli käsitöömajas
 • Liia Toom, Galja Liiv "Merest ja metsast" – 20.oktoober, kell 17 Kõpu kool
 • Silli Mai Kütt „Tiffani tehnikas ehted“ 26.–27.oktoober, kell 17–19 Käina Kaunite Kunstide Kooli kunsti klassis
 • Eila Tõnisson „Ehted“, mille valmimiseks kasutatakse viltimist, tikkimist ja punumist, 19. oktoober, kell 17:30–20:30 Emmaste Põhikooli Käsitöömajas
 • Tarvo Malk „Vasest sõled“ 21. oktoober, kell 17:30–20:30 Lauka Põhikoollis
 • Andres Juhe „Vasest sõled“  18. oktoober, kell 17:30–20:30 Käina Gümnaasiumi tööõpetuse klassis
 • Ain Jepišov „Vasest sõled“ 15. oktoober, algused kell 9 ja 17; 20. oktoober kell 17:30–20:30 Kärdla Ühisgümnaasiumi Poiste tööõpetuse majas
 • Eero Nõmm – „Rõhkudest inspireeritud ehted“ 19. oktoober, kell 17:30–20:30 Kärdla Ühisgümnaasiumi Poiste tööõpetuse majas

Üritused ja tegemised 2011. aastal, kus on kaasa löönud Käsitööseltsi liikmed:

 • Maakonna õpilaste loomelaager Kõpus
 • Siret ja Ain laste laulupeo töötubades Tallinnas
 • TÕN üritused – Siret Laukal, Liia Kõrgessaares, Heli Suuremõisas
 • Kõik õpetajad ehtekodade üritusel
 • Siret Sõru puulaevade festivali töötoas.
 • Kõpu külade päeva töötubade korraldaja ja juhendajatena Liia ja Siret
 • Siret abistamas kangaste ülespanekul Kõpus ja mujal ka, kus abi vaja
 • Liia kahel korral Kassari külaseltsis töötubasid juhendamastaimedega lõnga värvimine ja rõivaste taaskasutus
 • Ristna Looduskeskusega teeme ka koostööd
 • Külvi Kummer'i klaasikoda ja klaasitöötoad
 • Pitsu OÜ, Lille Mäeumbaed kangastegedel kudumise kursused

2010

 • 17. juuli – XI Suur Käsitöö ja Omatoodangu Laat Kärdlas, Vabrikuväljakul
 • Näitusmüük enne laata ja laada ajal
 • Üleriigilised seppade päevad enne laata ja laada ajal, koostöö Hiiu Folgiga
 • Osalemine Mardilaadal (november)
 • Käsitöökonkursid „Uus kingitus“ ja Hiiumaa meene (oktoober–detsember)
 • 17.–18. detsember – XI Käsitöö Jõululaat
 • Koolitused

2009

 • „Millestki midagi“
  • Tuuru majas Kärdlas, Vabrikuväljakul
  • Kärdlas, Mere 6
  • Tallinnas, Saku Suurhallis
 • Hiiumaa rohelise märgi konkursi väljakuulutamine ja läbiviimine novembris-detsembris
 • Käsitööde ideekonkursi „Uus kingitus“ läbiviimine
 • X Käsitöö Jõululaat Kärdla Kultuurikeskuses
 • Käsitöö Jõululaadal käsitöökonkursi ja Hiiumaa rohelise märgi võitjate väljakuulutamine

2008

2008. aastal oli seltsil 27 liiget.
Põhikirjalistest tegevusalade täitmiseks jätkati juba väljakujunenud käsitööja omatoodangulaatade korraldamist ja selleks vahendite leidmist erinevatest programmidest. Samuti püüti korraldada seltsi liikmetele ja teistele huvilistele õppepäevi.

Suurimateks tegemisteks olid:

 • Vana mööbli restaureerimise kursuse korraldamine juunikuus
 • Suvise käsitööja omatoodangulaada korraldamine juulikuus
 • Käsitöötoodete arenduse ja müügialase koolituse korraldamine novembrikuus koostöös Eesti Rahvakunstija Käsitööliiduga
 • Hiiumaa esindamine Mardilaadal Tallinnas
 • Talvise käsitöölaada korraldamine detsembris

Suvisel laadal valiti välja Hiiumaa Rohelise Märgi nominendid, keda tunnustati talvisel käsitöölaadal. Tegevusteks taotleti rahalisi vahendeid summas 34 300 Eesti krooni erinevatest allikatest järgmiselt:

 • Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp – suvelaada korraldamiseks –
 • EAS Kohaliku omaalgatuse programm – „Vanale mööblile uus elu…“
 • Rahvakultuuri Arendus ja Koolituskeskus – Hiiumaa käsitöölaadad 2008 –
 • Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp – jõululaada korraldamiseks –

Osaleti partnerina Ühendus Kodukant Hiiumaa projektis „Traditsioonilise käsitöö tundmisest uue tooteni“, milles osalemine seisnes liikmete tööpanuses.

2007

2007. aastal oli seltsil 27 liiget.

Kuigi põhikirjaliselt on kirjas palju tegevusalasid, pole selts suutnud neist enamust otseselt arendada, kuid kaudselt on kõik tegevusalad haaratud. Jätkati väljakujunenud traditsiooniliste tegevuste – laatade, õppepäevade ja konkursside korraldamist.

Suurimateks tegemisteks 2007. aastal olid:

 • Suvise ja talvise käsitöölaada organiseerimine ja nende läbiviimiseks vahendite leidmine
 • Laadainventariks kergete pinkide ja laudade soetamine
 • Vitspunutiste kursuse korraldamine koostöös SA Tuuruga
 • Villa kraasimise ning ketramise õppepäeva korraldamine
 • Hiiumaa esindamine Mardilaadal Tallinnas
 • Talvisel käsitöölaadal konkursside „Uus kingitus“ ja „Hiiumaa meene“ korraldamine koostöös Hiiumaa Turismiliiduga

Neile traditsioonilistele tegevustele lisandus 2007.a. Hiiumaa Rohelise Märgi kui käsitöö kvaliteedimärgi statuudi ja kriteeriumite väljatöötamine ja esimeste märkide omistamine, mida tehti koostöös MTÜ Arhipelaagi ja SA Tuuruga.

Tegevuseks vahendite leidmiseks kirjutati taotlusi ja saadi rahastusi summas 53 550 Eesti krooni alljärgnevalt:

 • EAS Kohaliku omaalgatuse programm – laadainventari soetamine
 • EAS Kohaliku omaalgatuse programm – „Hiiu pikkkuub ja suurrätik Mardilaadale“ – 6 000
 • Hiiumaa Omavalitsuste Liit – Hiiumaa esindamine Mardilaadal –
 • Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp – käsitöö jõululaada korralduskuludeks – 6 000

2006

2006. aastal oli seltsil 26 liiget.

Põhikirjalistest tegevusalade täitmiseks jätkati juba väljakujunenud käsitööja omatoodangulaatade korraldamist ja selleks vahendite leidmist erinevatest programmidest. Samuti püüti korraldada seltsi liikmetele ja teistele huvilistele õppepäevi.

Suurimaks projektiks oli vanade käsitöömeistrite töövõtete jäädvustamine videofilmile, millest edaspidi vormistada õppematerjal koolidele ja teistele huvilistele. Seda projekti viis läbi Ain Jepišov. Tegevust juhtis kolmeliikmeline juhatus koosseisus Margit Kääramees (esimees), Sirje Eller, Ain Jepišov.

Seltsil ei olnud palgalisi töötajaid ja juhatus tegutses ühiskondlikel alustel. Tegevuseks vajalikud rahalised vahendid saadi liikmemaksudest, loteriitulust ja erinevatest projektidest rahade taotlemisega.

2006. aaasta tegevusteks taotleti rahalisi vahendeid summas 30 027 Eesti krooni.